AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Dla serca przez las

Dla serca przez las

Już po raz ósmy odbył się Ogólnopolski Marsz Nordic Walking im. prof. Zbigniewa Religi. 30 września to data szczególna, gdyż w tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Serca.

Marsz tradycyjnie rozpoczął się przy Szkole Podstawowej w Bogdańcu, a zakończył w Zagrodzie Młyńskiej. Trzy trasy o zróżnicowanym stopniu trudności prowadziły przez malownicze tereny Nadleśnictwa Bogdaniec. Spacer po lesie w słoneczną pogodę jednoznacznie pokazał, że jesień przyszła  do nas wielkimi krokami. Kolorystyczne zmiany liści drzew i krzewów, spadające nasiona, gruba warstwa żołędzi pod nogami, świeże i rześkie powietrze sprawiły, że był to dla 230 uczestników imprezy najlepszy sposób na spędzenie ostatniej niedzieli września.
Ogólnopolski Marsz Nordic Walking jest wyrazem wdzięczności za dar życia, jaki otrzymała jego pomysłodawczyni Adrianna Szklarz, której w 2009 roku lekarze przeszczepili serce.
Akcja miała na celu promocję aktywnego, zdrowego trybu życia oraz  gospodarki leśnej na obszarach Natura 2000. Marsz ten jest również wyrazem poparcia dla idei transplantacji i  tym samym ratowania życia ludzi śmiertelnie chorych.

 

Tekst: Aldona Bernacka