AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Światowy Dzień Turystyki

Bez biletu wstępu przez cały rok!

Dziś (27.09) obchodzimy Światowy Dzień Turystyki i jest to świetna okazja do tego, aby przypomnieć, że lasy są dostępne dla wszystkich przez cały rok! Bez względu na pogodę, czy porę roku, las zawsze będzie zadziwiać nas swoimi walorami i krajobrazami. To świetne miejsce odpoczynku, obserwacji przyrody, zrobienia ciekawych fotografii, zadbania o swoją kondycję fizyczną ora psychiczną. Cisza, spokój i czyste powietrze przyciągają turystów, szczególnie z dużych miast.

Nadleśnictwo Bogdaniec stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom turystów i każdego roku stara się wzbogacać swoją bazę o nowe elementy małej infrastruktury. Regularnie korzysta ze środków zewnętrznych w celu udostępniania nowych oraz modernizacji i utrzymania istniejących obiektów turystycznych.

Dla zwiedzających teren naszego nadleśnictwa czekają liczne szlaki turystyczne, 3 ścieżki dydaktyczne, 17 miejsc wypoczynku, 10 miejsc widokowych oraz 14 miejsc postoju pojazdów. Leśna oferta turystyczna jest dostępna  na stronie internetowej  www.czaswlas.pl.  Zachęcamy również do skorzystania z bezpłatnej aplikacji „Puszcza Gorzowska”, która zawiera opis infrastruktury turystycznej oraz edukacyjnej Nadleśnictw: Bogdaniec, Barlinek, Kłodawa oraz Strzelce Krajeńskie. Aplikacja wyposażona jest w dokładne mapy z lokalizatorem GPS, umożliwiające łatwą orientację w terenie. W skład programu wchodzą następujące kategorie: informacje, miejsca, trasy, fauna i flora, mapy oraz planer.

 

Tekst: Aldona Bernacka