Asset Publisher Asset Publisher

akcja " Jedno dziecko-jedno drzewo"

                                                                                  

Posadzenie drzewa z okazji narodzin dziecka to piękna polska tradycja. Stare porzekadło  głosi, że  „Mężczyzna powinien zbudować dom, spłodzić potomstwo i posadzić drzewo”.

Jedno dziecko-jedno drzewo to nowy  projekt Lasów Państwowych oraz jednostek samorządowych, w ramach którego rodzice dzieci urodzonych od stycznia do końca sierpnia tego roku mogli posadzić swoje drzewko.

Ta wspaniała idea wywodzi się spoza granicy Polski ze Szwajcarii, gdzie lokalne władze zdecydowały, ze każde urodzone dziecko zostało zaproszone wraz z rodzicami do posadzenia drzewa w miejscu  do tego przeznaczonym. ”.  Projekt w granicach naszego państwa, zainicjowany został w marcu tego roku przez Panią Małgorzatę Golińską, Wiceminister Środowiska, która wraz z Dyrektorem Generalnym lasów Państwowych Wspólnie podjęli inicjatywę, żeby Lasy Państwowe z jednostkami samorządowymi/Gminami   zorganizowały  akcję „Jedno dziecko- jedno drzewo,

Nadleśnictwo Bogdaniec w partnerstwie z Urzędem Gminy Bogdaniec oraz Środowiskowym Domem Samopomocy w Krzyszczynce, przeprowadziło akcję pn.,, Jedno dziecko, jedno drzewo" w miniona sobotę 19 października. Do projektu zgłosiło się 12 rodzin z dziećmi urodzonymi w 2019 roku. Na spotkanie z rodzinami przybyła Europoseł, pani Elżbieta Rafalska, która wręczyła wraz Wójtem Gminy Bogdaniec - Krystyną Pławską, Nadleśniczym Nadleśnictwa Bogdaniec Piotrem Pietkunem oraz Kierownikiem Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzyszczynce Rafałem Deptułą certyfikaty z numerem posadzonego drzewka oraz drobne upominki.

 Sadząc drzewka w ramach tego projektu, rodzice mogli zaakcentować  narodziny swoich pociech a Lasy Państwowe także fakt, upamiętnienia jubileuszu 95-lecia istnienia Państwowego Gospodarstwa Leśnego  Lasy Państwowe.

Mamy nadzieję, że posadzone drzewka będą piękną pamiątką rodzinną. Rodzicie, będą mogli odwiedzać wspólnie z dziećmi swoje drzewka i obserwować  jak Jarzęby szwedzkie rozwijają się wspólnie z ich pociechami.

                                                            Zobacz również