Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

XIV Dziesiątka Lasów Bogdanieckich 18.08.2018r.

czaswlas #dlalasudlaludzi

W minioną sobotę  odbyła się XIV "Dziesiątka Lasów Bogdanieckich" im. Doroty Sitasz - impreza biegowa na dystansie 10 km., która corocznie towarzyszy Lubuskiemu Świętu Chleba. Organizatorami tego wydarzenia są Nadleśnictwo Bogdaniec, Ognisko TKKF "Zbyszko" oraz Urząd Gminy Bogdaniec. Jak co roku trasa poprowadzona została przez liczne wzgórza morenowe i przeszkody terenowe. Pomimo wysokiej temperatury, panującej suszy oraz trudnej trasy prowadzącej  przez leśne dukty, chętnych do wzięcia udziału w biegu nie brakowało. Na starcie stanęło 88 miłośników długiego dystansu.

Najszybszą kobietą okazała się Klaudia Czajczyńska z czasem 0:49:26. Na drugim miejscu uplasowała się Aleksandra Kazubowska z czasem 0:50:29, a na trzecim  Lucyna Poznańska z wynikiem 0:52:23.

Najszybszymi mężczyznami byli: Maciej Grabek z czasem 0:38:20, zaraz po nim Mariusz Nowak z czasem 0:39:28 oraz  Marcin Dalczarski z wynikiem 0:39:34.

Nie zabrakło też biegających seniorów. W kategorii powyżej 70 lat zwyciężył Eugeniusz Skiba z wynikiem 1:18:35.

Najszybszym biegającym leśnikiem okazał się Bogusław Borusiewicz, następnie Paweł Jasiński oraz Fryderyk Jezierski.

Wszystkim biegaczom dziękujemy za przybycie i gratulujemy  wyników, woli walki oraz wytrwałości. Zapraszamy jednocześnie wszystkich miłośników biegania za rok na jubileuszową XV "Dziesiątkę...",  czekać będzie na Państwa wiele niespodzianek.

Dziękujemy Panu Wojciechowi Łangowskiemu za upamiętnienie i udostępnienie filmu z biegu https://youtu.be/cPKXoUnwwxg

Tekst: Aldona Bernacka